Kõrtsialuse Külastuskeskus » Uudised


Jõulupidu ja 10 aastat külaseltsi

Lisatud: 27.12.2013

Küla jõulupidu

Seekord tähistasime juba 10 aasta möödumist MTÜ Kõrtsialuse Küla Seltsi asutamisest. Andsime ülevaate 10 aasta tegemistest ja plaanisime uusi tegevusi.

Vaata pilte "10 aastat külaseltsi"

Kõrtsialuse Küla Selts 10 aastat 26_12_2013.ppt


Puidu töötuba

Lisatud: 15.11.2013

Kõrtsialusel valmis puidu töötuba

Kohaliku Omaalgatuse Proogrammi kevadvoorust  rahuldati taotlus „Puidu töötuba Kõrtsialusele“. Ostetud ja töökorda seatud puidutöö masinad. Puidutöökoda on kasutamiseks koos juhendajaga külastuskeskuse külastajatele ja kogukonna liikmetele.

Vaata pilte „Puidu töötuba“


ÕPPEPROGRAMM "SAVI MEIE KÄTES"

Lisatud: 04.11.2013

„Savi meie kätes“ – õppeprogramm, kus lapsed õpivad keskkonnateadlikkust läbi vahetu kogemuse

Oktoobri kuu jooksul külastas 449 õpilast ja 36 õpetajat Kõrtsialuse õppeprogrammi „Savi meie kätes“, mis koosnes õpperetkest, katse tegemisest ja savi voolimisest.

Õpperetk viis lapsed Aseri savikarjääri, kus igaüks sai võtta kätte tüki savi ning seda uudistada ja uurida. Samal ajal tutvustas retkejuht savi tekkelugu, liike, tunnuseid ja leiukohti. Karjääris tajusid lapsed sinisavi tegelikku paksust ning nägid oma silmaga savi kaevandamist.

Edasi liiguti tellisetehasesse, kus sai näha kuidas savist valmib tellis. Tehases tutvustati savi töötlemise peamisi keemilisi ja füüsikalisi protsesse ning õpilased said erinevaid tellisematerjale võrrelda, sh toores tellis, kuivanud tellis, valmis tellis. Samal ajal rääkis retkejuht telliste erinevatest kasutusvõimalustest. 

Peale õpperetke jätkus õppeprogramm Kõrtsialuse küla seltsimajas. Seal tehti saviga seotud katset, kus võrreldi  savi- ja liivaosakeste omadusi, settivust jne.

Programmi lõpus said lapsed endale õppepäevast mälestuseks voolida kaasa väikese savist meene.

Õppeprogrammi aitasid läbi viia head koostööpartnerid MTÜ Alutaguse Matkaklubi ja MTÜ Aseri Valla Huvitegevuse Selts.

Saviõppeprogrammide läbiviimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus


Loe edasi >>